Přeskočit na hlavní obsah

Příklady umělé inteligence: dopravní informace z údajů polohy chytrých telefonůZkrácení dojíždění není jednoduché vyřešit. Jediný výlet může zahrnovat více druhů dopravy (tj. Jízda na vlakové nádraží, jízda vlakem k optimální zastávce a poté chůze nebo používání služby sdílení jízd z této zastávky do konečného cíle), nemluvě o očekávaných a neočekávaných: konstrukce; nehody; údržba silnic nebo kolejí; a povětrnostní podmínky mohou omezit dopravní tok s malým až žádným upozorněním. Dlouhodobé trendy se navíc nemusí shodovat s historickými údaji v závislosti na změnách počtu obyvatel a demografických údajů, místní ekonomiky a politik územního plánování. Zde je návod, jak AI již pomáhá řešit složitost dopravy.

Předpovědi AI poháněné společností Google

Pomocí anonymních údajů o poloze z chytrých telefonů mohou Mapy Google (Mapy) analyzovat rychlost pohybu v kterémkoli daném okamžiku.  Mapy mohou díky akvizici dopravní aplikace Waze s přidělenými davy v roce 2013 snadněji začlenit dopravní hlášení, jako jsou stavba a nehody, nahlášené uživateli. Přístup k obrovskému množství dat, které jsou přiváděny do svých proprietárních algoritmů, znamená, že Mapy mohou snížit dojíždění tím, že navrhují nejrychlejší cesty do práce az práce.

Ridesharing Apps jako Uber a Lyft

Jak určují cenu vaší jízdy? Jak minimalizují čekací dobu, jakmile zavoláte auto? Jak vás tyto služby optimálně spojí s ostatními cestujícími, aby se minimalizovaly objížďky? Odpověď na všechny tyto otázky je ML.

Inženýrský vedoucí pro Uber ATC  Jeff Schneider diskutoval v rozhovoru NPR o tom, jak společnost používá ML k předvídání poptávky jezdce, aby zajistil, že „nárůst ceny“ (krátká období prudkého zvýšení cen ke snížení poptávky jezdce a zvýšení nabídky řidiče) již brzy nebude zapotřebí . Vedoucí strojového učení společnosti Uber Danny Lange  potvrdil, že Uber používá strojové učení  pro ETA pro jízdy, odhadované dodací lhůty jídla na UberEATS, výpočet optimální polohy pro vyzvednutí a detekci podvodů.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Python kód jednoduchý kalkulátor

Tento jednoduchý Python program žádá uživatele, aby vybral požadovanou operaci. Možnosti výběru 1, 2, 3 a 4 jsou platné. Jsou vybrána dvě čísla if...elif...else a větvení se používá k provedení určité sekce programu. Uživatelem definované funkce add(), subtract(), multiply() a divide() provedou příslušné operace.
# Program make a simple calculator# This function adds two numbers def add(x, y):return x + y # This function subtracts two numbers def subtract(x, y):return x - y # This function multiplies two numbersdef multiply(x, y):return x * y # This function divides two numbersdef divide(x, y):return x / y print("Select operation.")print("1.Add")print("2.Subtract")print("3.Multiply")print("4.Divide"

Rokytnice nad Jizerou, Lysá hora

Rokytnice nad Jizerou (německy Rochlitz an der Iser) je město a horské letovisko v západních Krkonoších. Nachází se v Libereckém kraji, v okrese Semily, v protáhlém údolí Huťského potoka mezi masivy hor Stráž (782 m), Čertova hora (1022 m) a Lysá hora (1344 m) a podél levého (východní) břehu řeky Jizery. Žije zde přibližně 2 600 obyvatel.

Traveler prémiová HTML šablona zdarma ke stažení

Prémiová HTML šablona Traveler je jedinečná šablona pro super snadné použití nejen pro cestovní kanceláře a agentury, která umožňuje i začínajícím uživatelům vytvořit jedinečné originální webové stránky k okamžitému nasazení.

Webové motivy a stránky šablon se dokonale zobrazují na každém zařízení, včetně stolních počítačů, noteboocích, tabletech a všech typech smartphonů. Jsou plně přátelské pro vyhledávací a indexovací služby, které vám zajistí první pozice v předních místech vyhledaných výsledcích vyhledávání.
Prvotní myšlenkou v tvorbě originálního designu je vyjádřit určitou jedinečnost, nevšednost každé aplikace, která je pro zákazníka zajímavá a neotřelá. Důležitým faktorem je, jaké jsou na počátku zadání a představy ze strany zákazníka, a jak velký je tedy prostor pro navržení zcela originálního designu aplikace nebo webové stránky.

Mým záměrem je tvorba originálního software tak, abych se za své dílo nemusel před zákazníky stydět, a aby zákazník nemusel vynaložit více prostře…