Přeskočit na hlavní obsah

Jak zjistím, že jsem infikován koronavirem SARS 2019-nCoV COVIDMezi běžné příznaky infekce patří respirační příznaky, horečka, kašel, dušnost a dýchací potíže. Ve vážnějších případech může infekce způsobit pneumonii, závažný akutní respirační syndrom, selhání ledvin nebo dokonce smrt.

Symptom %
Horečka 87,9%
Suchý kašel 67,7%
Únava 38,1%
Zahleněnost 33,4%
Dušnost 18,6%
Bolest svalů nebo kloubů 14,8%
Bolest v krku 13,9%
Bolest hlavy 13,6%
Zimnice 11,4%
Nevolnost nebo zvracení 5,0%
Nosní rýma 4,8%
Průjem 3,7%
Hemoptýza 0,9%
Konjunktivální přetížení 0,8%Tento web využívá informace z volně dostupných zdrojů na internetu, jako jsou stránky a sociální sítě státních zdravotnických institucí, ale i důvěryhodných médií. Původně se aktualizoval každých deset minut, nyní už ale každou minutu. Kromě samotných statistik obsahuje stránka také interaktivní mapu se šířením viru, odkaz na twitterový účet, rady při cestování, popis nemoci i informace týkající se karantény.Co je Coronavirus?
Nový koronavirus (2019-nCoV) je virus (konkrétněji koronavirus) identifikovaný jako příčina ohniska respiračního onemocnění, která byla poprvé detekována v čínském Wuhanu. Počátkem roku mělo mnoho pacientů ve vypuknutí choroby ve Wu-chanu v Číně údajně nějakou souvislost s velkým mořským a živočišným trhem, což naznačuje šíření mezi lidmi. Rostoucí počet pacientů však údajně nebyl vystaven trhům se zvířaty, což naznačuje, že dochází k šíření mezi lidmi. Název coronavirus je odvozen od latinské korony, což znamená „koruna“ nebo „halo“, což se týká charakteristického vzhledu připomínajícího korunu.Jak se nakazíte?
Hlavní cestou přenosu jsou respirační kapičky a úzký kontakt. Když kýcháte nebo kašlete, vysíláte z nosu a úst kapičky tekutiny. Tyto kapičky mohou nést infekce, a když vstoupí někdo jiný, vstoupí do očí, nosu nebo úst, infekce může způsobit jejich nemoc. Tímto způsobem se šíří chřipka a mnoho virů. Nejčastěji musíte být blízko osoby (do 6 stop), aby se šířila tímto způsobem. Při dlouhodobém vystavení aerosolu s vysokou koncentrací v relativně uzavřeném prostředí existuje možnost přenosu aerosolu. Světová zdravotnická organizace uvedla, že riziko šíření od člověka bez příznaků je „velmi nízké“ a že fekální přenos je „nízký“.

Jak se mohu chránit?
Mytí rukou
Řada vlád radí proti veškerým nepodstatným cestováním do zemí a oblastí zasažených ohniskem. Existují mylné představy o tom, jak zabránit infekci: oplachování nosu, kloktání ústní vodou a konzumace česneku nejsou účinné. CDC doporučuje, aby si lidé umývali ruce často mýdlem a vodou po dobu nejméně 20 sekund, zejména poté, co šli na záchod nebo když jsou ruce viditelně špinavé. Pokud nejsou mýdlo a voda snadno dostupné, doporučuje se používat ruční dezinfekční prostředek na bázi alkoholu s obsahem alkoholu nejméně 60% objemových (nebo 120%). WHO také radí lidem, aby se nedotýkali očí, nosu nebo úst nečištěnými rukama.

Dýchací hygiena
Zdravotnické organizace doporučily, aby si lidé při kašlání nebo kýchání (které by pak měli být okamžitě zlikvidováni) zakryli ústa a nos tkání (což by mělo být okamžitě odstraněno), nebo rukávem, pokud tkáň není k dispozici. Doporučuje se také použití chirurgických masek těmi, kteří mohou být infikováni, protože mohou omezit objem a cestovní vzdálenost vydechovaných kapiček rozptýlených při mluvení, kýchání a kašli. Neexistuje žádný důkaz, který by dokázal, že nošení chirurgických masek neinfikovanými osobami s nízkým rizikem je účinné. Pouze Čína výslovně doporučila používání masek zdravými členy veřejnosti, zatímco obličejové masky široce používali zdraví lidé v Hongkongu, Japonsku, Malajsii a Singapuru.

Jak používat masku
Pokud kašlete nebo kýcháte, noste masku. Pokud nosíte masku, musíte vědět, jak ji používat a řádně zlikvidovat. Předtím, než si nasadíte masku, očistěte si ruce otřením rukou na bázi alkoholu nebo mýdlem a vodou. Zakryjte si ústa a nos maskou a ujistěte se, že mezi tváří a maskou nejsou žádné mezery. Během používání se masky nedotýkejte. Vyměňte masku za novou, jakmile je vlhká a masky pro jedno použití znovu nepoužívejte. Chcete-li odstranit masku, odstraňte ji zezadu (nedotýkejte se přední strany masky), okamžitě ji zlikvidujte v uzavřené nádobě a poté si ruce očistěte otřením rukou na bázi alkoholu nebo mýdlem a vodou.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Python kód jednoduchý kalkulátor

Tento jednoduchý Python program žádá uživatele, aby vybral požadovanou operaci. Možnosti výběru 1, 2, 3 a 4 jsou platné. Jsou vybrána dvě čísla if...elif...else a větvení se používá k provedení určité sekce programu. Uživatelem definované funkce add(), subtract(), multiply() a divide() provedou příslušné operace.
# Program make a simple calculator# This function adds two numbers def add(x, y):return x + y # This function subtracts two numbers def subtract(x, y):return x - y # This function multiplies two numbersdef multiply(x, y):return x * y # This function divides two numbersdef divide(x, y):return x / y print("Select operation.")print("1.Add")print("2.Subtract")print("3.Multiply")print("4.Divide"

Rokytnice nad Jizerou, Lysá hora

Rokytnice nad Jizerou (německy Rochlitz an der Iser) je město a horské letovisko v západních Krkonoších. Nachází se v Libereckém kraji, v okrese Semily, v protáhlém údolí Huťského potoka mezi masivy hor Stráž (782 m), Čertova hora (1022 m) a Lysá hora (1344 m) a podél levého (východní) břehu řeky Jizery. Žije zde přibližně 2 600 obyvatel.

Traveler prémiová HTML šablona zdarma ke stažení

Prémiová HTML šablona Traveler je jedinečná šablona pro super snadné použití nejen pro cestovní kanceláře a agentury, která umožňuje i začínajícím uživatelům vytvořit jedinečné originální webové stránky k okamžitému nasazení.

Webové motivy a stránky šablon se dokonale zobrazují na každém zařízení, včetně stolních počítačů, noteboocích, tabletech a všech typech smartphonů. Jsou plně přátelské pro vyhledávací a indexovací služby, které vám zajistí první pozice v předních místech vyhledaných výsledcích vyhledávání.
Prvotní myšlenkou v tvorbě originálního designu je vyjádřit určitou jedinečnost, nevšednost každé aplikace, která je pro zákazníka zajímavá a neotřelá. Důležitým faktorem je, jaké jsou na počátku zadání a představy ze strany zákazníka, a jak velký je tedy prostor pro navržení zcela originálního designu aplikace nebo webové stránky.

Mým záměrem je tvorba originálního software tak, abych se za své dílo nemusel před zákazníky stydět, a aby zákazník nemusel vynaložit více prostře…